Picu padomi

Picēriju Pārzinis sniedz padomu labas picas izvēlē.

Padoms izvēloties picēriju

Vai pasaulē ir labāks ēdiens par picu? Kaut kas silts, labi pazīstams, apaļš. Kaut kas, ar ko iespējams variēt pēc savas iegribas. Kaut kas, kas ir pietiekami izsmalcināts, lai to baudītu restorānā, kā arī pietiekami vienkāršs, lai to pasniegtu bērnu ballītē

Es uzskatu, ka nē. Pica viennozīmīgi ir labākais ēdiens pasaulē.

Un tomēr…

Ir daudzas vietas, kur pasniedz negaršīgas picas. Vai vismaz vietas, kur varētu gatavot labāk. Bet kā lai atšķir labu picu no sliktas?

Es atklāšu 10 faktorus kvalitatīvai picērijai. Pēc šiem faktoriem vari novērtēt picērijas kvalitāti un pats salīdzināt dažādas picērijas. Izmēģini dažādas picērijas un atrodi savu iemīļotāko. Izmēģini pēc iespējas vairāk no viņu piedāvājuma.

Lai nu kā, šeit ir 10 picērijas vērtēšanas kritēriji:

 1. Garoza – Vai garoza ir par biezu? Par plānu? Par cietu? Pārāk mīklaina? Vai tā garšo par saldu vai par rūgtu? Varbūt tā ir pārāk piedegusi? Vai uz garozas ir izveidojušies tie gaisa burbuļi?
 2. Mērce – Mērce ir svarīga. Tev ir jāuzdod jautājums vai gatavotājs “uzšāva” pietiekamu mērces daudzumu uz picas? Vai mērce ir par pikantu? Varbūt “par vārgu”? Vai mērce garšo kā vecs kečups?
 3. Sastāvdaļas – Vai tās ir pietiekamā daudzumā? Vai tās šķiet svaigas? Vai tās atbilst picas aprakstam?
 4. Siers – Kā gan bez siera. Uzdod sev jautājumu, vai uz picas tiek lietots kvalitatīvs siers, vai arī tas ir tas lētais, pliekanais un vārgais siers? Sieram arī nevajadzētu būt par uzmācīgu. Vajag atcerēties, ka tiek ēsta pica, nevis siermaizīte, un bez siera ir vēl arī citas sastāvdaļas. Sieram vajag papildināt picu, nevis to pārņemt. Jājautā ari, vai siers pilda savu uzdevumu un noklāj picu? Sieram jābūt pietiekamā daudzumā, lai tas apsedz sastāvdaļas. Picai nevajadzētu izskatīties plikai. Par to ir atbildīgs siers.
 5. Cena – Tas noteikti ir faktors, kas jāņem vērā salīdzinot dažādas picērijas. Nebūtu godīgi salīdzināt picu, kas maksā 3 eiro un picu, ko var iegūt vienīgi par 9.50 . Ir jāsaprot, ka no picas cenas ir atkarīga picērijas iespēja piedāvāt kvalitāti. Tas taču ir loģiski, ka pica, kas maksā 9 eiro var atļauties būt pamatīgāk garnēta, kā pica par 3 eiro. Katru reizi ir jāizvērtē, cik daudz sniedz picērija par attiecīgo cenu.
 6. Tīrība – Vai picērija ir tīra? Varbūt grīda ir netīra? Vai spēj saskatīt, ko iepriekšējais apmeklētājs ir ēdis, pēc ēdiena paliekām uz galda? Vai darbinieki no stresa sāktu svīst, ja veselības inspekcijas pārstāvji ierastos uz pārbaudi? Tu taču negribi, lai sasvīduši cilvēki tev taisa picu. Picērijā būtu jābūt tīrībai, taču atceries, ka virtuve arī nav nekāda labratorija. Ja darbinieka, kurš gatavo picas, priekšauts ir noputējis ar miltiem, tad tas ir pavisam normāli.
 7. Noskaņojums – Vai restorānā mūzika ir vajadzīgā skaļumā? Vai tā tevi kaitina? Vai tur itr TV un ko tas rāda? Mūzikas video vai aktuāla sporta spēle ir ok, bet Hameleonu rotaļas 2. sezona nu gan nebūtu pieļaujami. Vai apgaismojums ir pietiekams? Tam protams nevajadzētu būt uzbāzīgam.
 8. Atrašanās vieta – Vai picērija ir par tālu lai dotos tur ik reizi, kad iegribas picu? Vai viņi piegādā picu? Vai par piegādi nesanāktu samaksāt vairāk, kā par pašu picu?
 9. Serviss – Vai darbinieki izskatās laimīgi? Vai viņi uzvedas laipni? Vai viņi ir pārāk uzbāzīgi? Vai nešķiet, ka tevi apkalpo robots, jo darbinieki pārāk daudz seko instrukcijām par to, ko viņiem vajadzētu teikt, nevis vienkārši uzvedas cilvēcīgi?
 10. Īpašnieka pieejamība – Vai īpašnieks atrodas uz vietas un pats visu uzrauga? Vai viņš pats gatavo? Vai tas ir viņa ģimenes restorāns jau 3 paaudzes? Vai arī viņš nekad nav uz vietas, paši darbinieki viņu ir redzējuši varbūt 4 reizes un viņam ir vienalga par picām, ka tikai nauda nāk?

 

Šīs tad arī ir tās 10 galvenās lietas, pēc kā būtu jāsalīdzina picērijas. Šie faktori kopā veido picas baudīšanas procesu. Pēc tiem Tu vari vērtēt picērijas un salīdzināt tās. Svarīgi lai šīs lietas ir balansā, ja vēlies patīkamu maltīti. Ja kāds no faktoriem neapmierinās, tad tas var izjaukt visu patīkamo procesu. Ej un izpēti picērijas savā pilsētā un ārpus tās. Noskaidro, kura ir labākā.

Ej un apēd kādu picu šodien!

 

Atrodi picēriju

 

Atšķirība starp peperoni un salami.

Vienas no populārākajām picām nenoliedzami ir picas ar salami.

Vai tomēr picas ar peperoni?

Kāda īsti ar atšķirība starp šīm divām desām?

Šajā rakstā es centīšos paskaidrot zīmīgākās atšķirības starp abām desām un dot padomu īstās desas izvēlē.

Apskatīsim katru desu atsevišķi.

Sākšu ar salami.

Salami ir nākusi no Itālijas. Tai ir gara vēsture un tā tiek taisīta Itālijā jau gadsimtiem ilgi. Tiek uzskatīts, ka pirmie salami sāka gatavot Itāļu zemnieki. Viņi bija atklājuši metodi, kā fermentēt šo desu tā, lai tā varētu tikt uzglabāta pat vairākus gadus un laikos kad gaļa nebija tik viegli pieejama, viņi varēja lietot savus salami krājumus.

Gadu gaitā ir radušās dažādas salami variācijas, katra ar savām niansēm sastāvdaļās un gatavošanas metodē. Taču galvenās iezīmes salami desai paliek tādas pašas. Salami galvenās sastāvdaļas ir maltā gaļa, tauki, ķiploki, sāls, etiķis, vīns (jā vīns), baltie pipari, kā arī dažādi garšaugi un garšvielas. Galvenokārt tiek izmantota liellopa vai cūkas gaļa, taču var tikt izmantota arī citu dzīvnieku gaļa, vai dažādu gaļu maisījumi.

Peperoni izcelsme nav Itālija. Literatūras avotos pirmo reizi peperoni tiek minēts ap 1919. gadu, kad ASV sāka parādīties itāļu picērijas. Peperoni desa nav īpaši pazīstama Itālijā, bet Amerikā tā ir daudz plašāk zināma, it sevišķi, kā picu garnējums. Tiek uzskatīts ka peperoni ir izdomājuši Itāļu imigranti, kad pārcēlās uz ASV.

Peperoni ir sausāka, kā salami desa. Atšķirībā no salami, peperoni desā tiek izmantota smalkāk samalta gaļa un vairāk piparu. Tāpēc arī peperoni desa šķiet pikantāka. Peperoni desa tiek arī viegli kūpināta, kas gan nav attiecināms uz salami.

Pāris lietas salīdzināšanai:

 • Peperoni ir pikantāka
 • Salami satur vairāk taukus, kā peperoni
 • Peperoni biežāk lieto picu garnēšanā, jo tā ir pikantāka
 • Abām desām ir līdzīga uzturvērtība
 • Salami ir plašāk pazīstama Itālijā, bet peperoni – ASV

 

Tādas lūk ir zīmīgākās lietas par abām desām. Uz picām lieto gan salami, gan peperoni desas. Izvēle ir tāda, kā gaumes lieta, un katram pašam ir jāizlemj, kāda desa viņam ir labāk tīkama. Ieteikt ēst tikai salami, vai tikai peperoni būtu diezgan muļķīgi.

Tas ir atkarīgs no picērijas, kādu desu tā izvēlas lietot savu picu garnēšanai. Un tas ir atkarīgs no tevis, kādu picēriju izvēlēties. Apmeklē mūsu katalogu ar picērijām un izvēlies sev tīkamāko. Izmēģini dažādas picērijas, lai zinātu atšķirību.

Ej un apēd kādu picu šodien!

Atrodi picēriju