Peperoni vai Salami

Atšķirība starp peperoni un salami.

Vienas no populārākajām picām nenoliedzami ir picas ar salami.

Vai tomēr picas ar peperoni?

Kāda īsti ar atšķirība starp šīm divām desām?

Šajā rakstā es centīšos paskaidrot zīmīgākās atšķirības starp abām desām un dot padomu īstās desas izvēlē.

Apskatīsim katru desu atsevišķi.

Sākšu ar salami.

Salami ir nākusi no Itālijas. Tai ir gara vēsture un tā tiek taisīta Itālijā jau gadsimtiem ilgi. Tiek uzskatīts, ka pirmie salami sāka gatavot Itāļu zemnieki. Viņi bija atklājuši metodi, kā fermentēt šo desu tā, lai tā varētu tikt uzglabāta pat vairākus gadus un laikos kad gaļa nebija tik viegli pieejama, viņi varēja lietot savus salami krājumus.

Gadu gaitā ir radušās dažādas salami variācijas, katra ar savām niansēm sastāvdaļās un gatavošanas metodē. Taču galvenās iezīmes salami desai paliek tādas pašas. Salami galvenās sastāvdaļas ir maltā gaļa, tauki, ķiploki, sāls, etiķis, vīns (reizēm), baltie pipari, kā arī dažādi garšaugi un garšvielas. Galvenokārt tiek izmantota liellopa vai cūkas gaļa, taču var tikt izmantota arī citu dzīvnieku gaļa, vai dažādu gaļu maisījumi.

Peperoni izcelsme nav Itālija. Literatūras avotos pirmo reizi peperoni tiek minēts ap 1919. gadu, kad ASV sāka parādīties itāļu picērijas. Peperoni desa nav īpaši pazīstama Itālijā, bet Amerikā tā ir daudz plašāk zināma, it sevišķi, kā picu garnējums. Tiek uzskatīts ka peperoni ir izdomājuši Itāļu imigranti, kad pārcēlās uz ASV.

Peperoni ir sausāka, kā salami desa. Atšķirībā no salami, peperoni desā tiek izmantota smalkāk samalta gaļa un vairāk piparu. Tāpēc arī peperoni desa šķiet pikantāka. Peperoni desa tiek arī viegli kūpināta, kas gan nav attiecināms uz salami.

Pāris lietas salīdzināšanai:

  • Peperoni ir pikantāka
  • Salami satur vairāk taukus, kā peperoni
  • Peperoni biežāk lieto picu garnēšanā, jo tā ir pikantāka
  • Abām desām ir līdzīga uzturvērtība
  • Salami ir plašāk pazīstama Itālijā, bet peperoni – ASV

 

Tādas lūk ir zīmīgākās lietas par abām desām. Uz picām lieto gan salami, gan peperoni desas. Izvēle ir tāda, kā gaumes lieta, un katram pašam ir jāizlemj, kāda desa viņam ir labāk tīkama. Ieteikt ēst tikai salami, vai tikai peperoni būtu diezgan muļķīgi.

Tas ir atkarīgs no picērijas, kādu desu tā izvēlas lietot savu picu garnēšanai. Un tas ir atkarīgs no tevis, kādu picēriju izvēlēties. Apmeklē mūsu katalogu ar picērijām un izvēlies sev tīkamāko. Izmēģini dažādas picērijas, lai zinātu atšķirību.

Ej un apēd kādu picu šodien!